Grzybica Penisa

April 11, 2013

Wstydliwy problem. Dowiedz się jak go zwalczyć.

Czujesz swędzenie i pieczenie w kroczu? Ból w trakcie oddawania moczu? Jeżeli do tego wszystkiego na penisie pojawiły się czerwone i swędzące plamki prawdopodobnie tak jak wielu innych mężczyzn dotknął Cię problem grzybicy penisa!

Grzybica PenisaU mężczyzn grzybica intymnych okolic dotyczy żołędzi, napletka, cewki moczowej, a czasem okolic odbytu. Zaczerwienione, opuchnięte bywają napletek oraz żołądź. Zarażenie grzybicą może być bardzo uciążliwe, jednak panowie traktują grzybicę jako wstydliwą dolegliwość. Niepotrzebnie! Rozwiązaniem w takich przypadkach jest Test Obciążeń Organizmu.

Grzybica penisa – przyczyny

Za grzybicę penisa odpowiedzialne są drożdże Candida albicans. Mężczyźni, ze względu na swoją budową anatomiczną są znacznie mniej podatni na drożdżycę – jednak jeśli ich partnerka cierpi na grzybicę pochwy do zarażenia dochodzi prawie zawsze podczas stosunku. W trakcie stosunku drożdże mogą się przedostać na skórę prącia lub do cewki moczowej mężczyzny, a stamtąd przenoszą się do gruczołu krokowego.

Grzybica penisa – objawy

Grzybica prącia w większości przypadków nie daje żadnych objawów! W innych sytuacjach mężczyzna może czuć:

 • dyskomfort spowodowany swędzeniem penisa
 • dyskomfort spowodowany pieczeniem penisa

Drożdżyca może powodować:

 • suchość i pękanie skóry na penisie

Ważne jest aby dodatkowo nie drapać ani nie podrażniać zainfekowanego miejsca. Brak jakiejkolwiek kuracji przeciwgrzybicznej może doprowadzić do białej, grudkowatej wydzieliny z prącia.

Istotna w przypadku grzybicy penisa (lub pochwy u kobiet) jest świadomość, że nie odpowiadamy tylko za siebie ale także za partnera i jego zdrowie. Jeśli mężczyzna nie podda się kuracji, to podczas stosunku kobieta, która przeszła już kurację, może się wtórnie zarazić!

Nieleczona grzybica penisa może mieć groźne konsekwencje i prowadzić np. do

 • przerostu gruczołu krokowego
 • niepłodności (choroba zmniejsza żywotność plemników)

Dlatego też, bez względu na to, czy u mężczyzny pojawiły się objawy, czy też drożdżyca przebiega bezobjawowo, należy przeprowadzić Test Obciążeń Organizmu.

Test Obciążeń Organizmu rozpozna i pokona grzybicę

Przeprowadzając Test Obciążeń Organizmu specjalista będzie w stanie określić czy jest to grzybica penisa. Będzie mógł dobrać kurację, która skutecznie wyeliminuje drożdże Candida albicans z organizmu. Co więcej kuracja nie wniesie żadnych nieprzyjemnych zmian w dotychczasowym życiu!

W przypadku grzybicy penisa bardzo ważne jest, aby przejść  Test razem ze swoją partnerką – Test wykaże czy i ona powinna zacząć kurację. Dla większości mężczyzn grzybica penisa to wstydliwa dolegliwość – niepotrzebnie! Cierpią na nią tysiące mężczyzn, jednak świadomość tego, że istnieją metody na pozbycie się tej dolegliwość  raz na zawsze powinna uspokoić każdego.

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest  ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób.


Chcesz umówić się na wizytę do jednej z Placówek Revitum?
Zadzwoń pod numer telefonu Ogólnopolskiej Infolinii tel. 222 502 888

Konsultanci czekają na Twój telefon w godzinach 8.00 – 18.00 od poniedziałku do piątku.
5 Responses to “Grzybica Penisa”

 1. Witam
  Od jakiegoś czasu widzę dziwne białe “rzeczy” na penisie. Do tego skóra na jego końcu jest jakby sucha. Nie mam za sobą jeszcze pierwszego razu więc nie mogłem złapać grzybicy. Czy moze być to coś innego? Pomocy!

 2. @Robo, terapia antybiotykowa 😛

 3. mam pytanie nie odbylem jeszcze stosunku lecz na penisie pod moja glowa penisa jest sucha skura. Jest ona bardzo twarda co mam zrobic. Czuje pieczenie mojego czlonka.

 4. Do Robo – stary przeciez to, że jeszcze nie uprawiales seksu nie znaczy, ze tej grzybicy nie mozesz miec! Idz sie gdzies przebadaj zeby ci sie to nierozroslo!

 5. błagam pomóżcie mi mam pewien problem na moim penisie (na skurce) jest coś białego jakby pleśń która schodzi przy myciu i jeszcze nie robiłem tego a na żołendziu też jest coś białego
  i jak dotykam to bardzo boli co mam robić

Leave a Reply